Podobne artykuły

 • Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

  Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

Dodany przez Magda Migdalska, w dniu 21/08/2015

Szycie koszul męskich na miarę

Minęły już czasy, kiedy wystarczało, że mężczyzna kupował ubrania według gotowej rozmiarówki i wyglądał w nich dobrze.

Obecnie każdy dżentelmen dostrzega konieczność dokonania poprawek krawieckich. Kto może sobie na to pozwolić, inwestuje w uszycie garnituru na miarę.

Podobnie jest z koszulami męskimi. Nie mogą one być za szerokie w plecach ani mieć za krótkich lub za długich rękawów. Do określenia rozmiaru koszuli nie może wystarczyć obwód kołnierzyka i wzrost mężczyzny. Panowie różnią się przecież budową ciała i tężyzną. Niewiele daje także podział koszul męskich na klasyczne i o kroju slim fit.

Dlatego też niejeden sklep z męskimi koszulami wizytowymi oferuje usługę poprawek krawieckich. Nie zawsze jednak to wystarczy. Jeżeli rękawy koszuli są za krótkie, ciężko jest cokolwiek z tym zrobić. Najlepszym wyjściem jest więc szycie koszul na miarę. Taką usługę oferują najlepsze sklepy z odzieżą dla mężczyzn oraz krawcy. Takie rozwiązanie może wydać się kosztowne, jednak cieszy fakt, że rynek dostrzegł problem niedopasowania jednej rozmiarówki koszul męskich do różnej budowy ciała i tężyzny klientów.

Szycie koszul na miarę ma też wiele innych zalet. Każdy mężczyzna może zażyczyć sobie koszulę według gotowego wzoru lub sam wybrać materiał. Może też dobrać odpowiednie guziki, a nawet kolor nici. Bardziej wymagający dżentelmen z pewnością określi również swoje wymagania co do kroju kołnierzyka. Od klienta zależy, czy koszula będzie wyposażona w kieszonkę na piersi. Oczywiście można też wybrać, czy krój koszuli będzie klasyczny, czy bardziej przyległy. Koszule męskie szyte na miarę oznaczają koniec niedopasowanych mankietów, nieodpowiednich kołnierzyków i zbyt szerokich rękawów.

Okiem reportera

uroda
kosmetyki
wizerunek
styl
ubrania