Podobne artykuły

 • Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

  59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały na piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.

 • Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

  Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

 • Elektrownia jądrowa będzie budowana

  Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Czerwińska ministrem finansów. Emilewicz ministrem przedsiębiorczości technologii

  We wtorek prezydent powołał Teresę Tatianę Czerwińską na stanowisko ministra finansów. Od 7 czerwca 2017 r. Czerwińska pełniła funkcję podsekretarza stanu na Ministerstwie Finansów. Nowa minister urodziła się na 1974 roku na Dyneburgu na Łotwie (wtedy ZSRR).

Dodany przez Marta Musiał, w dniu 22/10/2015

Jak leczyć żylaki?

Żylaki to rozszerzenie żył o charakterze stałym.

Nie należy ich lekceważyć, ponieważ są nie tylko problemem kosmetycznym, ale mogą powodować także wiele przykrych dolegliwości. Leczenie żylaków powinno się zacząć jak najwcześniej, najlepiej zanim symptomy staną się uciążliwe. 
Żylaki kończyn dolnych można leczyć rożnymi metodami. Specjalistyczne maści, kremy i żele lecznicze uszczelniają ściany naczyń krwionośnych, zmniejszają obrzęki, poprawiają krążenie. Substancjami aktywnymi w takich preparatach są zazwyczaj rutyna, diosmina i escyna. Dobre efekty może przynieść także terapia polegająca na uciskaniu uszkodzonych naczyń. W tym celu stosuje się specjalne rajstopy, które są dobierane do pacjenta indywidualnie przez lekarza. Uciskanie poprawia krążenie krwi i zmniejsza ryzyko rozszerzania się żył. W niektórych przypadkach konieczne może być stosowanie leków poprawiających krążenie i uszczelniających naczynia krwionośne. Takie preparaty korzystnie wpływają także na przepływ limfy. „Leczenie farmakologiczne powinno być zawsze kontrolowane przez lekarza”- przypomina dr n. med. Zbigniew Kustra z krakowskiej Kliniki Venamed
Żylaków można pozbyć się za pomocą krioterapii, która polega na wymrożeniu uszkodzonych naczyń. Podczas zabiegu lekarz wprowadza do żyły specjalną sondę. Cała procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Oczywiście rozszerzenie żył można leczyć chirurgicznie. Operacja żylaków polega na podwiązaniu uszkodzonego naczynia krwionośnego, które następnie usuwa się w znieczuleniu ogólnym.

Okiem reportera