Podobne artykuły

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez Magda Migdalska, w dniu 20/02/2019

Dermatologia - czym jest?

We współczesnym świecie zdrowy wygląd świadczy o wysokim statusie społecznym, dlatego tak popularne stało się dbanie o własny wizerunek.

Dermatologia to dziedzina nauki zajmująca się badaniem, diagnozowaniem, oraz rozwiązywaniem problemów związanych z naszą skórą, włosami, paznokciami, a także niektórymi błonami. Osobę specjalizującą się w tej dziedzinie nazywa się dermatologiem. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, który pełni bardzo ważne funkcje dla organizmu.

Po pierwsze stanowi ona barierę ochronną narządów wewnętrznych, chroniąc je przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi, a także bakteriami i wirusami. Kolejno, w skórze znajdują się receptory, które umożliwiają odbieranie bodźców ze środowiska zewnętrznego. W obrębie tego narządu dochodzi także do reakcji naszego organizmu na stres w postaci promieniowania słonecznego, co nazywane jest opalaniem. Kolor i kondycja naszej skóry stanowi też podstawę do rozpoznania wielu chorób, dając lekarzowi do zrozumienia, że homeostaza (równowaga wewnętrzna organizmu) została zachwiana.

Każdy z nas w przeciągu życia borykał się z problemami dermatologicznymi. Mógł to być trądzik popularny w okresie dojrzewania, albo zmiany skórne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, bądź nadmierna melanizacja (proces produkcji barwnika), skutkująca pojawianiem się dużej ilości pieprzyków, bądź ciemniejszych plam na skórze. Z problemami skórnymi nie radzą sobie także kobiety w ciąży.

Więcej na https://www.dermedica.com.pl/

Choroby skórne mogą się objawiać swędzeniem, pieczeniem, zaczerwienieniem skóry, krwawieniem, bądź też nadmierną proliferacją komórek w jej obrębie. Zabiegi dermatologiczna są rozwiązaniem dla wielu pacjentów. Stosuje się między innymi: zabiegi chirurgiczne, laserowe, fototerapię, terapię laserową, radioterapię i wiele innych.

Warto dbać o własne zdrowie. Poddawanie się rutynowej kontroli lekarskiej może uchronić przed poważnymi chorobami, a w tym przed czerniakiem. Bardzo ważne jest to, aby wybierając lekarza kierować się dostępnymi w sieci opiniami. Jeśli szukasz dermatologa, warto też zapytać znajomych o ich doświadczenia.

Okiem reportera

Zdrowie